Aydınlanmanın Karanlık Yüzü: ANINDA AYDINLANMA

“Aydınlanmanın karanlık bir yanı olabilir mi?”

Bir kitap düşünün… tüm bildiklerinizi ters yüz edecek, ağzınızı açık bırakacak, bilindik tüm spiritüel anlayışları al aşağı edecek 🙂 Tabu olarak bildiğiniz şeylerin yıkılışına tanık olacaksınız!aninda-aydinlanmaAnında aydınlanmak… sesli söylediğinizde inanın ki çok güzel tınlıyor.

Bu kitabın, kitaplığın rafından elime düşmesi yaklaşık bir sene aldı. Diğer kitaplarının yanında belki de ismi dolayısıyla ilgimi çekmedi uzun bir süre. “Aydınlanma” silsilesinin can alıcı spiritüel vak’alarıyla dolu son yirmi seneyi düşününce ilgimi çekmemesi normaldi sanırım. Şahsen pek çok spiritüel gruba yakınlığım olmuş, lâkin bi’ türlü kalbime tam anlamıyla alamamıştım hiç birini. Sanırım bu nedenle o tozlu rafta öylece bekledi beni. Sessizliğini umursamadım. İçimde bir direnç vardı. Sonra bir gün, 2015’in benim için kapkaranlık geçen o sıcak yazının ortasında bitkin ve yenik hissederken hayata karşı, bu kitap gözüme ilişti. Ona doğru yaklaştım ve dokundum. Giriş yazısını okumaya başladım. “Bir bölüm seç, herhangi bir bölüm ve şimdi başla,” diyordu. Bu adamın yazdığı hiç bir şeyi deneyimlemekte tereddüt etmemiş biri olarak sayfaları çevirmeye başladım. Bu kitap, o kara yazın kara günlerinde kalbimi yakan acının tam ortasında kalmam ve hayatın karanlık ve aydınlığına kalbimi açmam için cesaret verecekti.

Deida’nın tüm kitaplarının her satırını nefeslenmek benim için bir onur ve aşk meselesi artık. Elinde tuttuğun bu kitap, Ganj Yayınları’ndan benim çevirim olarak yayınlanan 3. David Deida kitabı. Her bir kitabını bir okul gibi okumakla kalmayıp, bir de onu ilmik ilmik çevirmek hayatıma muazzam bilgi ve anlayışlar kattı, bunu yadsıyamam. Yapmakta olduğum için ilham perisi, yaşamımı derinleştiren bir öğreti oldu… (devamı https://wildwomanacademy.com/aninda-aydinlanma/ )

Deida’nın son kitabı olan “Anında Aydınlanma”eğitmenimiz Didem Çivici tarafından Türkçe’ye çevrilmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: