DAVID DEIDA: “ERKEĞİNİN DUYGULARI”

Erkeğimin Diğer Kadınlar Hakkındaki Gerçek Duygularını
İfade Etmesini Nasıl Sağlayabilirim? 

         Erkeğine duygularını ifade etmesini sağlamaya çalışarak değil, kendi hayat amacıyla buluşmasına yardımcı olarak hizmet edersin. Duygular gelip gider. Bir erkeğe en iyi şekilde kendi sevgisinin ve amacının içerisinde kararlı olmasına yardımcı olarak hizmet edersin. Onun amacını, yönünü ve sevgisini güçlendirerek ona hizmet edersin, duyguları hakkında konuşmaya zorlayarak değil.

     Bir erkek kendi gerçek amacıyla aynı doğrultuda davranmıyorsa bu ona dürüstçe görünmez. Sen, onun hakiki kalbinin arzusuyla birleşmesine yardımcı olarak ona hizmet edersin. Duygular an be an değişir fakat kalbin arzusu kalıcıdır. Kalbin arzusunun hedefi, o açıldıkça ve olgunlaştıkça zaman içerisinde yavaşça değişebilir ama birdenbire değişmez.

         Her önüne gelenle yatma konusundaysa erkeğin azgın hissediyor olabilir. Manavda karşılaştığı bir kadınla seks yapmak isteyebilir. Eğer ona, “Ne hissediyorsan onu yap,” dersen onun bu cinsel karmaşasını güçlendirirsin. Bunun yerine, onu düşünmeye davet ederek erkeğinin bu konudaki duyarlılığına hizmet edebilirsin: “Onunla seks yapmak en yüce amacına hizmet ediyor mu?”

         Konu her önüne gelenle yatmaya, dürüstlüğe ve bütünlüğe geldiğinde iyi bir adam eylemlerini en yüce amacıyla ya da kalbinin hakikatiyle hizalar- duyguları ya da penisiyle değil. Erkekler çoğunlukla her tür kadınla seks yapmak ister. Fakat kalplerinin hakikati -eğer ona duyarlılarsa- onları seksten alı koyabilir çünkü böyle bir eylem onların en yüce amacına hizmet etmeyecektir.

         Geleceğin erkeği, gelişmiş ve evrimleşmiş erkek, hayatındaki her şeyi kendi yüce amacını temel alarak yaşamak üzere feda etmeye gönüllü bir erkektir. Onun en yüce amacı ilişkisi, yaratıcılığı ya da meditasyonu olabilir. Bu, farklı erkekler için farklı şeyler olabilir fakat eninde sonunda bu amaç kendi gerçek benliğini keşfetmek ve ifade etmek demektir.

         Gerçek benlik, sevginin ta kendisidir. Gerçek benlik, sınırların olmadığı sonsuz sevgidir. Gerçek sevgi, her birimizin olduğu şeydir. Bir erkeğin hayatı kendi gerçek benliği tarafından yönetildiğinde başka kadınlara olan ilgisi gelir ve geçer ama onu sarsmaz. Onun sevgiye olan bağlılığı kararlıdır.

         Bir erkek ancak kendi en yüce amacıyla birleştiğinde bütün hissedebilir. Mümkün olduğunca tutarlı bir şekilde en yüce amacını temel alan bir hayat sürdürdüğünde tamamlanmış hisseder ve ancak o zaman sana tereddüt etmeden sevgisini sunabilir. Onunla ilişkide olan bir kadın olarak onun -anlık duyguları yerine- kendi en yüce amacıyla durmaksızın yeniden ve yeniden bağlantı kurmasına yardımcı olarak ona en iyi hizmeti sunarsın. Bu sayede erkeğin, sınırsız sevginin kendisi olan kendi gerçek benliğini ifade edebilir. Gerçek benliğininse duygularıyla alakası olabilir de olmayabilir de.

 

David Deida, “It’s A Guy Thing”
Çeviri: Didem Çivici – Copyright ©2018

(Yakında kitapçılarda!)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: