DANIŞMANLIK

“Sağlık” dediğimizde kişinin ruh-zihin-beden bütünlüğünü gözeten bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç vardır. Sadece semptomları okumak ve sorunu ortadan kaldırmak için tedavi belirlemek çoğunlukla işe yaramaz, çünkü her hastalığın zihinsel ve duygusal (dolayısıyla ruhsal) boyutları da vardır. Kilo sorununuz varsa nedeni sadece yedikleriniz ya da kalıtsal mirasınız olmayabilir. Duygularınızı bastırmanız bedende su tutulmasına, dolayısıyla ödeme ve kiloya neden olabilir. Ya da kilo alamamanızın ardında anneye karşı direnciniz yatıyor olabilir. Tüm bu psikolojik ve duygusal nedenleri anlamak bir yana, bedenin dilini okumak çoğu kişi için zaten oldukça meşakkatli bir iştir, fakat mümkündür.

Kişiye özel danışmanlıklarımda Beslenme ve Diyet Terapisi’ni temel alırken aynı zamanda da Jung Psikolojisi ile buluşmayı da kıymetli buluyorum. Zira hayata dair bakışım, bedenin ruhu, ruhun ise bedeni yansıttığı yönünde.

Danışmanlık içerisinde ilerlerken, her adımda bütüncül bir farkındalık (bilinç) oluşturmaya çabalarız. Bu farkındalık ise kişiye hayatı boyunca sağlığıyla ve bütünlüğüyle ilgili daimi bir destek oluşturmayı amaçlar.

Sunduğum danışmanlık hizmeti iki alanda gerçekleşmektedir: Beden ve Psişe. “Beslenme ve Diyet Terapisi” ile beden rahatsızlıklarına uygun, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirici bir yaşam tarzı oluşturmaya odaklanırız.

“Rüya Analizi” ile kişinin bilinçdışı dinamiklerinin gerçek yaşamıyla bağlantılarını görmeye çalışırız ve kişinin bireyleşme sürecini destekleyecek şekilde rüya takibini yaparız.

DANIŞMANLIKLARDA TEMEL ALDIĞIM YAKLAŞIMLAR:

 • JUNG PSİKOLOJİSİ (ANALİTİK PSİKOLOJİ; DERİNLİK PSİKOLOJİSİ)
 • VOICE DIALOGUE (HAL & SIDRA STONE)
 • ŞİDDETSİZ İLETİŞİM (MARSHALL B. ROSENBERG)
 • BESİN PARADOKSU (DR. GUNDRY)
 • BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM (RODOLPH BALLENTINE)
 • KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME (DR. PETER D’ADAMO)

BESLENME DANIŞMANLIĞI: NASIL BAŞLAR, NASIL İLERLER?

Danışmanlık sürecini kişinin kendi ihtiyaçları belirler. Örneğin:

 • Beslenme ve diyet danışmanlığı
 • Kandidiyazis gibi metabolik rahatsızlıkları dönüştürmek ya da kontrol altına almak
 • Sağlıklı şekilde kilo vermek/almak
 • Sağlıklı bir bağışıklık sistemi yaratmak
 • Beden-duygu ilişkisini anlamak

Kişinin ihtiyacı belirlendikten sonra ya kısa süreli bir destek paketi ya da uzun süreli rehberlik paketi oluşturulur.

 

RÜYA ANALİZİ DANIŞMANLIĞI: NASIL BAŞLAR, NASIL İLERLER?

 • Temel alınan yaklaşım: Jung Psikolojisi
 • Amaç: Kişinin bireyleşme sürecine ve kendi psişik dinamiklerini tanımasına destek olmak ; Sağlıklı bir beden/psişe bağışıklık sistemi yaratmak
 • ÖNEMLİ: Rüya analizine (ya da online rüya grubuna) başlamak için en az 3 farklı eğitim/seminere ve en az 3 masal analizi/sohbet akşamına katılmak esastır.

 

NOT:İhtiyaç dahilinde uzman kişilere yönlendirme yapılacaktır (ör: psikolojik danışmanlık, yoga terapi, masaj terapisi, vs.).

İletişim:
didemcivici@hotmail.com
Whatsapp: 05302203663

Danışanlardan…

Yaşadıklarımızda kaderin suçu var mı bilmiyorum ama bana bir el vermişliği oldu. Yaralarımı sarmak bir yana, yaralarımdan haberim bile yoktu Didem’den önce. Tek başına önünden geçmeye cesaret edemediğim tüm kapalı kapılarıma elimi bir kez bile bırakmadan benimle birlikte geldi. Kendime ve kimselere söyleyemediğim ne varsa  hepsini özenle buldu ve yine elimi hiç bırakmadan konuşturup paylaştı. Ben kendimi yeniden keşfederken o, hayretime, sessizliğime, öfkeme, RÜYALARIMA ve olduğum her kadına sahip çıktı. Geçtiğimiz yılda çok şey oldu, kör kuyularda kaldım. Herkesin belki  kaçacağı bu duygu yerlerinde ben kaldım, kalmayı öğreniyorum. İyi ki kaldım diyebileceğim yollara çıktım, çıkıyorum. Beni yerimden eden rüyalara giriyorum; çekişmemeyi, yenilsem de kazanmayı, kendime güvenmeyi öğreniyorum çünkü bir rehberim var en HAZİNESİNDEN. Kendini bulmak için bir yolculuğa çıkmaya niyetliysen, yanına rüyalarını ve Didem’i al derim. Ben ne kadar anlatsam da kendi yaşadıklarınla anlam kazanacak bu yolculuk. 

İyi ki varsın Didem, sonsuz kere ve sonsuzlukta bile teşekkür ederim. – Damla Keseli

Didem ile çalışmanın en önemli kısmı benim için netlik. Öncelikle mucizeler ve hızlı dönüşümler vadetmeden, adım adım derinlere inerek kendini tanımanın yolunu açıyor. Çalışmanın ana öğesi, rüya günlüğü tutmak ve rüyalarla çalışmak. Didem bu geniş alemde, yolunu kaybetmemek için her daim rehberlik ediyor. Bu yolda yürürken de kişisel disiplin ve sorumluluğu almak en önemlisi. Bunun  nasıl yapılacağıyla ilgili bilgilerini de sınırsızca paylaşıyor. Didem’le çalışmak; yüzeysellikten derinliklere açılan bir kapıdan içeri girerek, -mış gibilerin olmadığı gerçek bir dünyaya uyanmak gibi.  Bu biricik hayatı derin bir gerçeklikle deneyimlemek isteyen herkesin onunla bu yolculuğa çıkmasını kalpten diliyorum. – Aysun Uçar

Didem ile bireysel her görüşmemizde bambaşka dünyalara gidip geliyorum sanki. Didem benim için bana kendimi görmem için alan tutan, kendimi duymam, kendimle bağlantı kurmam için karanlıklarıma ışık tutmamı sağlayan bir rehber. Onunla çalışmaya başladığımdan beri kendime ve etrafıma daha farklı bir gözle bakmaya başladım. Kendimi çok daha fazla gözetebildiğim, kalbimi daha da açabildigim bir yerdeyim ve bu da beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor. Rüya analizlerim sırasında gölgelerimle ve aydınlığımla bir bütün olarak kendimi düşündüğümden daha fazla sevdiğimi farkettiğim anlar isa paha biçilemez. Didem hayatıma öyle bir anda  girdi ki özellikle büyük bir değişim/dönüşümden geçmekte olduğum son birkaç aydır oradan oraya savrulmaksızın kendi merkezimde kalabildim. Ayrıca beslenmem konusunda verdiği tavsiyeler ile de fiziksel bedenim içinde çok daha konforlu ve sağlıklı  hissetmeye başladım. Yolumuzun kesişmesine vesile olan kişi ve olaylara, hayatıma dokunduğun için sana şükürler olsun. İyi ki varsın! – BURCU KABATAŞ

Didem’in sayesinde kendimle iletişim ve derin bağ kurma yollarını öğrendim. Bedenim ve duygularım aracılığıyla ta içerilerden gelen sesleri duymaya başlıyorum. Büyük bir keşif ve uzun bir yolun başlangıcı.. Bizlerle kendi deneyimlerini en samimi ve çıplak haliyle paylaştığı için ona büyük şükran doluyum. – UTKAN KOLAT

Arketipler ve rüya analizleri üzerine yaptığımız bireysel çalışmalarla yepyeni bir kapıdan girmiş oldum. Rüyada ya da gerçek hayatta karşımıza çıkan sembolleri ve işaretleri görebilmek, bilinçaltı ile bağlantıya geçip bilinçli alanda kendimi sabote eden davranış kalıplarını çözebilmek ve yaşam tercihlerimi bu doğrultuda yapmak her geçen gün biraz daha büyülü bir alan yaratmaya başladı. Teknik uygulamalarla, bedendeki kaslarla çalışır gibi sezgilerle çalıştıkça daha da güçlendiğine somut sonuçlarla şahit oldum. Her şey için çok teşekkürler.   – SEVİNÇ ÖZDÜZEN