“DREAM WORK” (ONLINE RÜYA ÇALIŞMASI)

YENİ RÜYA GRUBU 14 KASIM’da BAŞLIYOR!
Kayıt: didemcivici@hotmail.com

KATILIMCILARDAN

Rüya benim için öncesinde yorumlanması gereken bir olgu iken Didem Çivici ile “dream work” çalışmaları sonrası hayatın tam içinde yaşanan bir olgu oldu. Rüya benim, ben görüyorum, ben yaşıyorum fakat acaba ne/niye görüyor, ne/niye yaşıyorum? Rüyalar, hayatı anlama yolculuğumda bana ışık tutan çok özel bir kapı oldu. Rüyalarımı her gün yazmak, bazen yazmadan önce hatırlamaya çalışmak beyin yanması yaşatabiliyor, hele bir de çalışmada benim rüyam çalışılacaksa değmeyin kalp çarpıntılarıma! Fakat çalışma sonrası açılan kapılar ve rüyamın bana anlattıkları ile aldığım yollar paha biçilemez. Tüm çalışmalar ayrı bir yolculuğa çıkartıyor ve gruptaki rüyaların hepsi bende ayrı bir heyecan oluşturuyor. Katkın için sonsuz teşekkürler. – SEVGİ YİĞİT

Rüyalar kendimi bildim bileli hayatımın hep en önemli yerlerinden birini oluşturdu. Rüyalarım bazen bilinçli hayatımda adını koyamadığım durumları anlattı bana, bazen uyardı, bazen de haber verdi. Fakat her zaman gerek kendi bilinçdışımla gerek kollektif bilinçdışıyla bir bağlantı, bir kapı oldu benim için. Yalnız yürüdüğüm bu yolda şimdi Didem’in rehberliğinde grup arkadaşlarımla yürüyorum. Son derece çetin bu yolda paylaşarak gülerek ilerliyoruz, rüyanın dilini öğreniyoruz. Didem’i bu konuda ayrıca kutlamak istiyorum. Yaptığı işin cesaret istediğini düşünüyorum çünkü ve hakkını fazlasıyla verdiğini. Kendi olmak, kendini tanımak isteyen, kendini aynada görmek isteyen herkese tavsiyemdir. – SELDA ONUR

Birbirini hiç tanımayan insanları bir araya getirip yıllardır tanışıyormuş gibi paylaşma rahatlığı verdiğin için ve kendimi rüyalarımda bulmaya çalışırken elini omzumda hissettirdiğin için teşekkür ederim. Seni tanıyan herkesin ortak cümlesinin “iyi ki varsın” olacağına eminim. – DAMLA KESELİ

Rüya çalışması benim için bir devrim niteliğindeydi. Hiç anlamadığım bir dünyaya adım atmak, bunu da güvenli ve emin adımlarla yapmak çok önemliydi benim için. Alışık olduğumuz klasik ‘’yorumlayalım anacım’’lardan ziyade sembollerle çalışmak ve bunu sanatla hayatıma sokmayı öğrendim. Kendi gerçekliğini arayan herkese bu çalışmayı öneririm. Derinlere dalmak güzel, çıkış yolunu görmek harika! – AYSUN UÇAR

Didem’in benim hayatımdaki yeri özeldir. İlişkileri, insanları, davranışların altındaki sebepleri ve dolayısıyla kendimi araştırmaya başladığım noktada neredeyse ilk karşıma çıkan “öğretmenlerim”den biri oldu. Ve benim için Amerika’nın keşfi gibi olan, hüüp diye içime çektiğim ve içimde inanılmaz güzel yer bulan bilgileri önümü öyle bir aydınlattı ki karanlık tarafıma bile bakabilme cesaretim geldi. Rüyalarıma bakmaya daha önceden başlasam da Didem’in kolaylaştırıcılığıyla yine benim için çok farklı bir boyuta taşındı rüyalar. Didem’in ağzından çıkan her bir kelimeye kulak kesilin derim. Kadın boş konuşmuyor!! – UTKAN KOLAT DİKMEN

“DREAM WORK” (RÜYA ÇALIŞMASI NEDİR / NE DEĞİLDİR?

1. WORKSHOP (atölye çalışması) değildir. Devamlılığı olan bir grup çalışmasıdır -bir kaç aylık değil, en az bir kaç sene sürdürülmesi tavsiye edilir. Bireyin kendi rüyalarını anlayabilmesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu süre boyunca birey kendi rüya dilini çözmeye başlar.

2. Bu çalışma terapi ya da tedavi amaçlı değildir. Asıl amaç, (Jungiyen bakış açısıyla) kişilerin bireysel gelişimlerinde büyük rol oynayan rüyaların dinamiklerini ve dillerini anlamaya yönelik bir çabadır.

3. Çalışmalar genel çerçevede Jungiyen psikolojiyi temel alır. Eğitimini tamamlamakta olduğum “Jung analistliği” kapsamında aldığım tüm teknik ve bilgiler ışığında hazırlanan bu çalışma süresince kişilerin kendi rüyalarını anlamalarına, rüyaları ve bilinçli hayatları arasında bağ kurmalarına yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

4. İçerik kapsamında rüya sembolleri öğretilmeyecek fakat bu konuyla ilgili kaynaklar sunulacak. Rüya grup çalışmaları kolektif değil kişisel bilinçdışına yönelik çalışmalardır.

“DREAM WORK” GRUBU NASIL ÇALIŞIR?

1. Ayda 2 online buluşma ile grup içi paylaşım sağlanır. Her ay başında -kolaylaştırıcı tarafından- 2 tarih belirlenir ve tüm katılımcılar o tarihlere kendini ayarlar.

2. Kolaylaştırıcı her katılımcıya rüyalarla ilgili temel bilgileri aktarır ve grup paylaşımının akışını sağlar.

3. Rüya çalışma grupları dışarıya kapalı şekilde ilerler.

4. Buluşmalar 40 + 40 iki oturum olarak yapılır ve her buluşmada en az 2 rüya çalışılır. ZOOM üzerinden buluşulur. İlk buluşma teori ve soru-cevap içerir ve bir nevi seminer tadında ilerler.

5. Süreçte semboller, rüya yapıları ve tekniklerle ilgili uygulama ve bilgi paylaşımına devam edilir. Rüyalarla ilgili dosyalar ve kaynaklar paylaşılır.

6. Kayıt ve gruba üyeliğin devamlılığı için her ay başında ilk buluşma öncesi aylık ücret gönderilir. İki görüşmeye katılınmasa da aylık ücretler tam alınır ve sürece ara verilmesi durumunda (en fazla 1 ay) gruba üyelik ve aylık ücretlendirme devam eder. Gruptan çıkan bireyler yeniden aynı gruba alınmaz, yeni açılacak grupları bekler. 

Kayıt ve ücret bilgisi için: didemcivici@hotmail.com