RÜYA ATÖLYESİ

YARATICILIK ODAKLI RÜYA ATÖLYESİ

•Jung psikolojisine göre rüyalar bilinçdışının durumunu anlatan olaylardır ve komplekslerimize, travmalarımıza, projeksiyonlarımıza, duygularımıza ve ilişkilerimize ışık tutarlar. Başka bir deyişle rüya, bilinç ve bilinçdışı arasındaki köprüdür ve kendimizle ya da başkalarıyla ilgili görmek istemediğimiz, bastırdığımız ya da farkında olmadığımız şeyleri gösterir.

•Rüyalar psikolojik anlamda kişinin komplekslerine ve travmalarına ışık tutar. Rüyalarla çalıştıkça kişi aynı zamanda kendi terapi sürecini oluşturur ve ruhsal olarak iyileşme sağlanır. Bu sayede kişiyi depresyona, yorgunluğa ve hayata karşı hevessiz olmaya yönelten şeyler dönüşmeye başlar. Kişi kendi yaratıcı özünü canlandırabilir.

•Rüyalar özleri itibarıyla yaratıcı enerji –libido- kaynaklarıdır. Libido, bilinçdışının armağanıdır ve doğru şekilde ilişki kurulduğunda kişiyi canlandırır, enerji ve sağlık katar.

•Rüyaları aktif imajinasyon yöntemleriyle çalışmak ve bedensel hareket ile birleştirmek kişinin psikolojisinde olumlu etki yaratır ve kişinin yaratıcılık enerjisinin (libido) yükselmesini sağlar.

CARLJUNG3

Yaratıcılık odaklı «Rüya Atölyesi» katılımcıların kendi rüyalarıyla nasıl çalışacaklarını ve yaratıcı güçlerini nasıl kullanabileceklerini öğretir.

Dans, Qigong, Yin Yoga, meditasyon ve sanatsal ifade ile zenginleştirilmiş
1 günlük “Rüya Atölyesi” içeriği şöyledir:

10:00 – 11:00 «EJDERHA’YI UYANDIRMAK»
– QİGONG VE DANS ODAKLI CANLANMA DERSİ

11:15 – 13:30 «RÜYA’YI DAVET ETMEK»
– RÜYALARLA TANIŞMA: RÜYA NEDİR VE NASIL ANLAŞILIR?

15:00– 18:00 «ATEŞİ CANLANDIRMAK»
– AKTİF İMAJİNASYON (SANATSAL İFADE/YİN YOGA/MEDİTASYON)
ARACILIĞIYLA RÜYALARLA ÇALIŞMAK

 

KATILIMCILARDAN:

“Önce…
Heyecanlandım,
Meraklandım,
Yükseldim.
Sonra…
Köklendim,
Hissettim,
Isındım,
Hatırladım,
Derinleştim,
Yoğunlaştım.
Ne güzel yolculuktu.
Tüm kalbimle teşekkürler.” D.

“Yollarımız kesiştiği için çok mutluyum. 3-4 yıldır almadığım eğitim kalmamıştı ve kafam gerçekten çok karışıkken geldim sana. İlk kez gördüm seni ve bende müthiş açılımlar yaptın. Sanki beynimin sağından soluna uçuşan bilgileri bir araya getirdim, bağladım. Bir şeyler netleşti. Anlatımın, ifaden, içtenliğin ve hiç bir soru işareti bırakmadan yaşadıklarını aktardığın için minnettarım.” D.

“Kendimi evime dönmüş hissettim. Sanki uzun süre önce terkettiğim ve şimdi dinlenmek ve durmak için geri döndüğüm. Şimdi o evde temizlenip yemek pişirmenin ve yeni insanları ağırlamanın, davet etmenin vakti. Hazırım. Teşekkürler Didem.” Z.

“Tekâmüle ermek denen olgunun bir ömürle mümkün olmadığını ve zaman havramının ne kadar geçirgen bir kavram olduğunu daha iyi anladım, kafamdaki bir sürü sorunun yanıtını buldurduğun için teşekkürler.” M.

“Yine çok dolu ve keyifli bir çalışma. Rahat, özgür ve güvende hissetmek de ayrıca değerliydi. Rüya atölyesi diğer çalışmalara da açıklık getirecek kadar önemli. Her şey için teşekkürler.” B.

“Akış içinde zamanın nasıl geçtiğini anlamadım, kuş gibi hafif hissediyorum. Meditasyonlar sırasında fikirler arasında uçuşmam için açtığın alan kendimi çok özgür hissettirdi. Zihnimde sürekli ‘anda kalmalıyım’ demeden an’da kalabildiğim ilk meditasyon deneyimim oldu. Sayende görüp de anlamlandıramadığım iki rüyamı anladım ve eski iki rüyamı hatırladım. Bu benim için çok değerli bir hediye…” S.

Reklamlar

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: